четвер, 25 лютого 2016 р.

Урок – подорож “У країну Букварію”

Урок – подорож
У країну Букварію

Підготувала
Вчитель вищої категорії
Комунального закладу
Товстолузька ЗОШ І-ІІІ ст.
Кармазин О.Р.

Листопад 2015

Читання 1 клас
Тема уроку. Закріплення звукових значень букви ел”.    
                        Читання складів, слів. Словниково –
                        логічні вправи. Анаграми.
Мета уроку: Закріпити звукове значення буквиел.
                          Формувати навички правильного
                          читання складів, слів. Розвивати
                          мислення, кмітливість. Виховувати
                          інтерес до вивчення української мови.
Обладнання: Каса букв, чистомовка, макет літака,
                          фішки, таблиця складів №1, малюнки
                           розділових знаків, предметні малюнки,
                          ілюстація до тексту, мікрофон.
Хід уроку:
1.    Організація уроку
2.    Психологічна хвилинка
Діти, розпочинаємо урок. Поверніться один до одного, подивіться в очі, усміхніться і збережіть цей настрій на весь урок.
                    А щоб урок минув не марно,
                    треба сісти рівно й гарно.
 Запрошую вас у найправдивішу казку. До неї відкривається вихід через мить. Господарка казки красуня чудова. Вийшла вітати гостей дорогих.
                        А хто вона?
(виходить дівчинка українська мова)
Учениця:              Я – наука непроста,
                               Хоча і цікава.
                               В королівстві я живу
                              Слова і забави.
                              В подорож усіх вас кличу
                              До складних завдань.
                             То ж не зрадьте, любі діти,
                             Моїх сподівань.
                             То, нарешті, здогадались хто я?
                             Звуть мене, звичайно,
 Діти:                Українська мова.
3.    Оголошення теми уроку, мотивація навчальної діяльності.
Як ви виже здогадалися, наш урок буде незвичайний. Це – урок – подорожУ країну Букварію”. Бо сьогодні 9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови.
Учень:                 Рідна мова в рідній школі,
                             Що бринить нам чарівніш?
                             Що нам ближче і миліш?
                              Рідна мова, рідна мова, -
                              Скаже кожен з нас.
Вчитель:            Чи готові ви до подорожі?
                               То пригадаймо правила,
                      Як поводитися, коли хочеш щось сказати.
Учень: Спитає вчитель, треба встати,
              Коли дозволить, тихо сісти.
              Сказати хочеш – не гукай,
              А тільки руку піднімай.
-         Ми будемо подорожувати на літаку. Але пасажирами будуть ті учні, які назвуть вивчені букви і скажуть, які звуки вони позначають (показую вивчені букви, а учні називають букву і звук, який вона позначає)
-         Вітаю вас. Ви стали пасажирами цього чудового літака. Щоб швидше подолати відстань ми повинні бути уважними, розумними, кмітливими. Увага! Політ розпочинаєтся. Пристебнути ремені (діти сплескують у долоні)
-         Щоб веселіше було під час подорожі, ми зробимо гімнастику для ротика
Чистомовка
Ла-ла-ла – воду лила.
Ло-ло-ло – їдемо в село.
Лу-лу-лу – їдемо по селу.
Ли-ли-ли – липку полили.
Лі-лі-лі – рученьки малі.
(імітація рухів)
1.    Станція. Складова
                  (читання складів за таблицею №1)
Поки літак летить ми виконаємо пісеньку
Ось на скрипочці я граю
2.    Станція. Звукова
                 Гра. Впіймай звук
  У літак сідає лис
З міста він летить у ліс.
А лисиця й лисенята
Виглядати будуть тата
(діти назвиають слова зі звуком  л   л )
Побудова звукових моделей
Фізкультхвилинка
3.    Станція.  “Загадкова
Маленька,  менша від машини,
Ні з ким не стану на борню,
А при читанні, коли треба,
Й людини мову зупиню. (Крапка)

Що за знак стрункий, мов спис?
Він над крапкою завис
Спонука до поклику
Хто ж бо він? (Знак оклику)

Цей знак схожий на гачок
Всіх примушує питати
А сам – ні пари з вуст, мовчок (Знак питання)
-         А ми продовжуємо подорож. Поки літак летить, я хочу поговорити з вами про казки.
-         Чи любите казки?
-         Які казки любите?
-         (Діти відповідають на запитання, розказують казки)
-         Час швидко пролетів, і ми з вами прилетіли до станції Букварія (Робота із Букварем)
1.    Читання колонок, слів з опорою на злиттяЛа, ли”, “ва
2.    Словникова робота (З використанням малюнків)
3.    Бесіда за малюнком С.73
-         Чи зробив їжачок добро оленяті?
-         А чому, на вашу думку на малюнку є ще інші звірята? Чи вони допомагали один одному?
4.    Читання першого абзацу казки вчителем
5.    Складання Ланцюжка добра
6.    Читання другого абзацу тексту
-         До кого повернулося добро?
-         Ми прощаємося із звірятами і продовжуємо подорож до станції Віршова
-         Гімнастика для очей
-         Станція Віршова 

1.Наша мова –кетяг калиновий,
   наша мова – зелень смерекова
   наша мова – чародій живиця,
   хто живе в ній – хай її навчиться
                                     2.Не принижу інших мов основу,
                                        та кохаю українську мову,
                                        інші вчитиму я гідно
                                        та найперше вивчу мову рідну.
3.Не пасує їсти хліб Вкраїни,
   і не знати мову соловїну.
  бо не личить воду пити із криниці
  і не знати мовоньки землиці
                                     4.Тарасова тут зійшла зоря,
                                        як не знати мови Кобзаря?
                                        якщо хочеш жити на Вкраїні,
                                        не цурайся мови, побратиме
5.Соловїну, барвінкову
    колосисту навіки
    українську рідну мову
    в дар дали мені батьки
                                    6.Берегти її й плекати
                                       Буду всюди, повсякчас,-
                                       Бо єдина ж так,  як мати,-
                                       Мова кожного із нас.
7.Батько мені каже
   - З книжкою дружи,
  рідну мову, синку,
  завжди бережи.
  мову ту, що люди
   рідною зовуть
   ти ніде й ніколи
   сину не забудь
(Діти виконують пісню Як мені вас не любити)
Гра Мікрофон
Наша подорож закінчилась, дякую вам за те, що були уважні, кмітливі, активні.
Бажаю вам успіхів у подальшому вивченні української мови
Закінчити урок хочу рядочками  вірша Рідна мова


Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово, 
У барвінки зодягайся, моє щире слово. 
Колосися житом в полі, піснею в оселі, 
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі. 
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали, 
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
Л. Забашта

Конспект уроку з природознавства по темі “Тварини” з використанням інтерактивних методів навчання





Конспект уроку
з природознавства
по темі Тварини
з використанням
інтерактивних методів
навчання












                                                                                           Підготувала
                                                                                 Вчитель початкових класів
Товстолузької ЗОШ І-ІІІ ступенів
                                                               Левицька М.Р.




І. Організація класу. 
ІІ. Хвилинка спостережень. 
- Яка зараз пора року? 
- Який місяць? 
- Чи були зранку опади? 
- Яка температура повітря? 
- Чи є вітер? 
ІІІ. Гра «Дешифрувальник» 
Літери на нашому мобільному телефоні розташовані під цифрами на кнопках. Кожній цифрі відповідає кілька літер. Щоб відгадати зашифроване слово,треба вибрати тільки одну літеру. 
Зашифрована тема нашого уроку. Отже,будьте уважними,номер: 7117343. 
1 2 3 4 5 
АБВ ГҐДЕ ЄЖЗИ ІЇЙ КЛМ 
6 7 8 9 0 
НОП РСТ УФХ ЦЧШЩ ЬЮЯ 

- Молодці, розгадали. Тема нашого уроку - Тварини. Сьогодні ми узагальнимо здобуті по цій темі знання. 
Живої природи світ таємничий 
Ми на уроці сьогодні відкриєм. 
Навчимось його красу не руйнувати, 
А примножувати,любити,оберігати. 

IV. Технологія «Мікрофон» (Мозковий штурм) 

- Природа буває живою і…. 
- Ознаки живих організмів… 
- Тваринам для життя потрібно… 
- Тварини розподіляються на.. 
- Плазуни-це… 
- Земноводні-це.. 
- Риби-це.. 
- Комахи-це… 
- Звірі-це.. 
- Птахи-це… 
- Які способи живлення тварин існують? 

V. Знайди «зайве» слово. Поясни,чому воно зайве 

Собака, білка, корова, кріль, кіт 
Щука, карась, ведмідь, лящ 

VI. Вправа «Гронування»(Написати спосіб переміщення тварин) 

VII. Робота в творчих групах. 
Методом «Пресу» довести або спростувати твердження. 
Метод «Прес»: 
Я вважаю… 
Тому,що… 
Отже… 

1група 
Довести або заперечити твердження: 
Короп-це комаха,бо…. 

2група 
Довести або заперечити твердження: 
Муха-плазун,бо… 

3 група 
Довести або заперечити твердження: 
Лось-це звір,бо… 

VIII. Гра «Відгадай спосіб живлення тварин» (Вчитель показує малюнки різних тварин,діти називають спосіб живлення даних тварин) 

IX. Виправ помилку в ланцюзі живлення: 

Миша
пшениця гадюка орел 

Вовк
гілка верби козуля 

X. Самостійна робота в зошитах 
Скласти схему розмноження 1 варіант – карася 
2 варіант – жаби 

XI. Технологія «Акваріум» (Група дітей з 5 учнів сідає в центрі класу,утворивши коло. Вголос командир читає завдання. Команда обговорює ситуацію,застосовуючи метод дискусії,доходить спільного рішення. Решта учнів класу слухають,не втручаючись у перебіг обговорення, спостерігають, чи дотримуються учасники дискусії правил її проведення .Дискусія триває 3-5 хвилин. Коли завершиться відведений для дискусії час,група повертається на свої місця, а вчитель ставить класу запитання: 

- Чи погоджуєтесь ви з думкою групи? 
- Чи була ця думка достатньо доведеною? 
- Який із аргументів ви вважаєте найбільш переконливим?) 

Група вирішує проблему: Що б трапилось, якби не стало комах? 
XII. Гра «Гармошка» (На листку написати назву певної тварини, зігнути листок і передати наступній парті. Завдання для трьох рядів. Перемагає той ряд, який швидко і правильно виконає завдання) 

1 ряд-звірі 
2 ряд-риби 
3 ряд-птахи 
XIII. Парна робота в рядах 
«Художники»(На кожній парті недомальований малюнок певної тварини,слід впізнати тварину,домалювати і розфарбувати її) 
«Скульптори»( Пари з пластиліну ліплять тварин) 
«Фантазери» (Пари придумують загадки,ребуси,вірші про різних тварин) 

XIV. Для чого людям потрібні тварини? 
XV. Цікаві повідомлення про тварин (презентація про тварин). 
XVI. Підсумок уроку.