четвер, 25 лютого 2016 р.

Урок – подорож “У країну Букварію”

Урок – подорож
У країну Букварію

Підготувала
Вчитель вищої категорії
Комунального закладу
Товстолузька ЗОШ І-ІІІ ст.
Кармазин О.Р.

Листопад 2015

Читання 1 клас
Тема уроку. Закріплення звукових значень букви ел”.    
                        Читання складів, слів. Словниково –
                        логічні вправи. Анаграми.
Мета уроку: Закріпити звукове значення буквиел.
                          Формувати навички правильного
                          читання складів, слів. Розвивати
                          мислення, кмітливість. Виховувати
                          інтерес до вивчення української мови.
Обладнання: Каса букв, чистомовка, макет літака,
                          фішки, таблиця складів №1, малюнки
                           розділових знаків, предметні малюнки,
                          ілюстація до тексту, мікрофон.
Хід уроку:
1.    Організація уроку
2.    Психологічна хвилинка
Діти, розпочинаємо урок. Поверніться один до одного, подивіться в очі, усміхніться і збережіть цей настрій на весь урок.
                    А щоб урок минув не марно,
                    треба сісти рівно й гарно.
 Запрошую вас у найправдивішу казку. До неї відкривається вихід через мить. Господарка казки красуня чудова. Вийшла вітати гостей дорогих.
                        А хто вона?
(виходить дівчинка українська мова)
Учениця:              Я – наука непроста,
                               Хоча і цікава.
                               В королівстві я живу
                              Слова і забави.
                              В подорож усіх вас кличу
                              До складних завдань.
                             То ж не зрадьте, любі діти,
                             Моїх сподівань.
                             То, нарешті, здогадались хто я?
                             Звуть мене, звичайно,
 Діти:                Українська мова.
3.    Оголошення теми уроку, мотивація навчальної діяльності.
Як ви виже здогадалися, наш урок буде незвичайний. Це – урок – подорожУ країну Букварію”. Бо сьогодні 9 листопада наша країна відзначає День української писемності та мови.
Учень:                 Рідна мова в рідній школі,
                             Що бринить нам чарівніш?
                             Що нам ближче і миліш?
                              Рідна мова, рідна мова, -
                              Скаже кожен з нас.
Вчитель:            Чи готові ви до подорожі?
                               То пригадаймо правила,
                      Як поводитися, коли хочеш щось сказати.
Учень: Спитає вчитель, треба встати,
              Коли дозволить, тихо сісти.
              Сказати хочеш – не гукай,
              А тільки руку піднімай.
-         Ми будемо подорожувати на літаку. Але пасажирами будуть ті учні, які назвуть вивчені букви і скажуть, які звуки вони позначають (показую вивчені букви, а учні називають букву і звук, який вона позначає)
-         Вітаю вас. Ви стали пасажирами цього чудового літака. Щоб швидше подолати відстань ми повинні бути уважними, розумними, кмітливими. Увага! Політ розпочинаєтся. Пристебнути ремені (діти сплескують у долоні)
-         Щоб веселіше було під час подорожі, ми зробимо гімнастику для ротика
Чистомовка
Ла-ла-ла – воду лила.
Ло-ло-ло – їдемо в село.
Лу-лу-лу – їдемо по селу.
Ли-ли-ли – липку полили.
Лі-лі-лі – рученьки малі.
(імітація рухів)
1.    Станція. Складова
                  (читання складів за таблицею №1)
Поки літак летить ми виконаємо пісеньку
Ось на скрипочці я граю
2.    Станція. Звукова
                 Гра. Впіймай звук
  У літак сідає лис
З міста він летить у ліс.
А лисиця й лисенята
Виглядати будуть тата
(діти назвиають слова зі звуком  л   л )
Побудова звукових моделей
Фізкультхвилинка
3.    Станція.  “Загадкова
Маленька,  менша від машини,
Ні з ким не стану на борню,
А при читанні, коли треба,
Й людини мову зупиню. (Крапка)

Що за знак стрункий, мов спис?
Він над крапкою завис
Спонука до поклику
Хто ж бо він? (Знак оклику)

Цей знак схожий на гачок
Всіх примушує питати
А сам – ні пари з вуст, мовчок (Знак питання)
-         А ми продовжуємо подорож. Поки літак летить, я хочу поговорити з вами про казки.
-         Чи любите казки?
-         Які казки любите?
-         (Діти відповідають на запитання, розказують казки)
-         Час швидко пролетів, і ми з вами прилетіли до станції Букварія (Робота із Букварем)
1.    Читання колонок, слів з опорою на злиттяЛа, ли”, “ва
2.    Словникова робота (З використанням малюнків)
3.    Бесіда за малюнком С.73
-         Чи зробив їжачок добро оленяті?
-         А чому, на вашу думку на малюнку є ще інші звірята? Чи вони допомагали один одному?
4.    Читання першого абзацу казки вчителем
5.    Складання Ланцюжка добра
6.    Читання другого абзацу тексту
-         До кого повернулося добро?
-         Ми прощаємося із звірятами і продовжуємо подорож до станції Віршова
-         Гімнастика для очей
-         Станція Віршова 

1.Наша мова –кетяг калиновий,
   наша мова – зелень смерекова
   наша мова – чародій живиця,
   хто живе в ній – хай її навчиться
                                     2.Не принижу інших мов основу,
                                        та кохаю українську мову,
                                        інші вчитиму я гідно
                                        та найперше вивчу мову рідну.
3.Не пасує їсти хліб Вкраїни,
   і не знати мову соловїну.
  бо не личить воду пити із криниці
  і не знати мовоньки землиці
                                     4.Тарасова тут зійшла зоря,
                                        як не знати мови Кобзаря?
                                        якщо хочеш жити на Вкраїні,
                                        не цурайся мови, побратиме
5.Соловїну, барвінкову
    колосисту навіки
    українську рідну мову
    в дар дали мені батьки
                                    6.Берегти її й плекати
                                       Буду всюди, повсякчас,-
                                       Бо єдина ж так,  як мати,-
                                       Мова кожного із нас.
7.Батько мені каже
   - З книжкою дружи,
  рідну мову, синку,
  завжди бережи.
  мову ту, що люди
   рідною зовуть
   ти ніде й ніколи
   сину не забудь
(Діти виконують пісню Як мені вас не любити)
Гра Мікрофон
Наша подорож закінчилась, дякую вам за те, що були уважні, кмітливі, активні.
Бажаю вам успіхів у подальшому вивченні української мови
Закінчити урок хочу рядочками  вірша Рідна мова


Розвивайся, звеселяйся, моя рідна мово, 
У барвінки зодягайся, моє щире слово. 
Колосися житом в полі, піснею в оселі, 
Щоб зростали наші діти мудрі і веселі. 
Щоб на все життя з тобою ми запам'ятали, 
Як з колиски дорогої мовоньку кохали.
Л. Забашта

Немає коментарів:

Дописати коментар